Školní psycholog

Mgr. Lenka Brožková

tel. 608 607 042

mail: lenka@brozek.org

Ve škole je vždy ve středu od 9 do 15 hod., konzultace po předchozí domluvě.

S čím mohu pomoci dětěm:

• se včasným zjištěním příčin školní neúspěšnosti – např. specifické poruchy učení (dys. poruchy), zjištění úrovně dovedností, laterality, pracovní zralosti

• se vztahovými, emočními a jinými osobními problémy (nechuť chodit do školy, nejistota, nesmělost, tréma, adekvátní způsoby sebeprosazení, zvládání vzteku...)

• se strategiemi zdravého učení (jak se učit, systém domácí přípravy, strategie zapamatovávání, práce s nesoustředěností, obtížemi s pamětí...)

• s možností odreagování, relaxace (práce se strachem, úzkostí, zklidnění před zkouškami ve spolupráci s pedagogy)

• s akutní psychickou krizí (afekty, náročné události v životě, stres, osobní krize)

• prvňáčkům také se zvládnutím přechodu ze školky do školy

Rodičům nabízím:

• pomoc s koordinováním spolupráce rodiny, učitele, poradenského pracovníka apod.
  • konzultace výchovných a výukových obtíží (viz výše);
  • podporu v obtížné životní situaci v rodině (osobní problémy, zátěžové situace v rodině, akutní krize), které mají vždy na dítě vliv;
  • poskytnutí kontaktů na další odborníky (poradny, psychology, psychiatry, organizace poskytující podpůrné služby pro rodiny atd.).

Podmínky spolupráce:

• předpokladem pro spolupráci je podepsání souhlasu s poskytnutím služeb